Materjalid

Tencel?!

Tencel ehk Lyocell on looduslik eukalüpti toorpuidust valmistatud materjal, mis on tootmise poolest keskkonnasõbralikum ja jätkusuutlikum. Võrreldes puuvillaga ei vaja Tencel materjali tootmine niisutamist, pestitsiitidega pritsimist, samuti ei nõua kasvatamine nii palju tööjõudu ning kontrollitud suletud ahelaga tootmisprotsessi tõttu on süsiniku jalajälg väiksem. Tänu päritolule on materjal biolagunev ja komposteeruv. Materjal on siledam ja pehmem võrreldes tavalise puuvillaga ning  toetab keha loomulikku temperatuuri reguleerimise võimet. Tencel materjali head niiskust juhtivad omadused pärsivad bakterite kasvu ilma keemiliste aineteta. Materjal on antistaatiline ning kõrge kulumiskindlusega. Tänu mainitud omadustele sobib hästi ülitundlikule nahale ja allergikule. Rohkem Tencel materjalist saab lugeda SIIT.

Kasutame oma toodetes kahte erinevat Tencel kangatüüpi.
Venimist nõudvad riided (nagu t-särk Utu, seelik Saara ja kleit Uulu) on toodetud kootud jersey tüüpi kangast. Kangas sisaldab endas 93% Tencelit ja 7% elastaani. Materjal on kootud Eestis ning algmaterjal on pärit Indoneesiast. Kangas omab Lenzingu sertifikaati. Tänu kangas olevale elastaanile pole kangas sobilik komposteerimiseks, kuid stabiilse kvaliteedi ja vastupidavuse hoidmiseks pole võimalik antud toodetes elastaanist loobuda.

Muud tooted on tehtud (näiteks patsikumm Kunsu ja kleit Wilhelmine) 100% Tencel materjalist. Materjal omab OEKO-TEX STANDARD 100 sertifikaati.

Hetkel on kasutusel tugeva kulumiskindlusega laialt kasutatav polüester niit, kuid hiljemalt maiks 2024 asendame polüester niidi 100% Tencel niidi vastu. Tencel niit vastab OEKO-TEX STANDARD 100 ja FSC sertifikaatidele.

Hooldusjuhised: 
Masinpesu õrna tsükliga kuni 30 kraadi juures pahupidi pööratuna. Vältida üleliigset väänamist ja venitamist märjana. Kasutada pesuainet, mis ei sisalda valgendit ega kangapehmendajaid. Pleekimise vältimiseks mitte kuivatada päikse käes. Trummelkuivatus on keelatud kanga ~12-18%  kokkutõmbumise tõttu. Triikida pahupidi pööratuna madala temperatuuri juures.

Pakendamine

Pakendame oma tooted võimalikult väheselt. Toodete küljes on 100% taaskasutatud paberist tehtud sildid (paber omab Sinise Ingli, FSC® Recycled ja EU Ecolabel märgistust). Silt on kinnitatud puuvillase paela ja taaskasutatava haaknõelaga. Saatmiseks pakendame tooted maha langenud lehtedest tehtud Releaf kottidesse.  Kottidele tembeldame oma logo vastavalt vajadusele.

Jääkmaterjalid

Praegusel hetkel tänu väga väiksele tootmisele ning loodud toodetele saame ära kasutada kõik tekkivad kangajäägid. Suurematest kangajääkidest saavad uued väiksema formaadiga tooted ning päris pisikesed tükid saavad kõhutäiteks kaisukatele. Järgi jäänud niidijuppidest saavad tulevikus ehted. Seega tänasel päeval ei tekita me oma tootmisega prügisse minevaid kangajääke. Kui on ideid väikeste kangajuppide paremaks kasutamiseks, võta ühendust ja arutame võimalusi.