Uusring

Mida teha väikseks jäänud kleidiga? Või muidu viisaka aga väikse augu või plekiga t-särgiga? 

1. Kui riided on väikseks jäänud või ei leia enam kasutust? Soovid leida meie tooteid teiselt ringilt? Parim koht selleks on Preloved Ultramariin facebooki grupp. Müük toimub nagu facebooki gruppides ikka (teed pildid, määrad hinna ning ostu-müügi protsess toimub kahe eraisiku vahel). Lisaks tasub pilk peale vistata ka yaga'sse ja facebooki marketplace'i. 
2. Kui soovid müüa ning katsuda tooteid, siis leia endale sobiv kirbukas. Kui aga müügiga tegeleda ei viitsi, siis on olemas ka täisteenus kirbukaid, mis pakuvad terviklikku teenust (broneeri stange, saada kaup neile, hinnastavad, müüvad ning tulu saad sina). Sellist teenust pakub näiteks preloved lastekirbukas.

3. Kui müügiga tegeleda ei taha aga riided on veel puhtad ja korralikud, saab riided annetada uuskasutuskeskusele. Selleks leia enda lähim uuskastuskeskus või uuskasutuskapp ning vii riided sinna. Suuremates linnades on ka Humana riidekonteinerid, kuhu saab puhtad ja korralikud korduvkasutuseks sobivad tekstiilid panna.

4. Kui meilt ostetud riie on veel viisakas, kuid peale on tulnud kangekaelne plekk või mõõduka suurusega auk (või kaks). Siis saab selle meile tasuta tagastada, et riidehaldjas Maris saaks selle unikaalselt parandada ja paigata, seejärel leiame sümboolse summa eest Preloved Ultramariin facebooki grupis sellele uue kandja. Selleks kirjuta lis@ultramariin.ee, mida soovid meile saata ning vastu saadame DPD pakiautomaadi pakikaardi, millega saad selle tasuta meieni toimetada.

5. Kui riided on maksimaalselt lõpuni kasutatud, siis tuleks riided viia jäätmejaama ning see muutub jäätmeks, mis põletatakse või ladustatakse prügimäele. Tänasel päeval ei ole Eestis veel head lahendust riiete ümbertöötluseks.